1983 yılında Pethask Tarım Hayvancılık A.Ş.’yi kuran ekip, 9 yıl içinde hayvan besleme ve sağlığı ürünlerine odaklanmayı seçerek 1992’de FARMAVET İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi kurmuştur

1992 - 1995 yılları arasında birçok uluslararsı firma ile işbirliği yapan FARMAVET, geniş ürün yelpazesinden ziyade daha spesifik bir ürün gamına odaklanmayı tercih ederek yem katkıları ve su katkıları alanında uzmanlaşmıştır. 

FARMAVET INTERNATIONAL’ın tam zamanlı çalışanları dışında tarım ve hayvancılık sektöründen birçok çalışma arkadaşı vardır. Bu büyük ekibin içinde yerli ve yabancı üniversitelerden bilim insanları, yetiştiriciler, sanayiciler ve sivil toplum örgütleri yer almaktadır.
 
FARMAVET INTERNATIONAL 1990’ların sonunda ruminant (büyük baş), monogastrik (kanatlı, domuz),  alanında kendi bünyesinde formüle edip kendi lisansı ile ürettiği ürünleri iç ve dış pazarlara sunmaya başlamıştır.
 
2000’li yıllardan beri Farmavet International ulusal ve uluslararası birçok sivil toplum kuruluşunun sektörel etkinliklerini sponsor olarak ve/veya katılımcı olarak desteklerken, yurtiçi ve dışındaki bir çok fuara katılarak pazarını her yıl genişletmektedir.
 
FARMAVET, her yıl FHABESAS adlı uluslararası ölçekte hayvan besleme ve sağlığı sempozyumu düzenler. Global Farming adlı sektörel bülteni hem yurtiçi hem yurtdışındaki sektör paydaşlarına ulaştırır.
 
2012yılı itibari ile FARMAVET INTERNATIONAL 2 üretim fabrikası ve 1 Ar & Ge şirketi ile çalışmalarına hız vererek devam etmektedir.
 
Uluslar arası ölçekteki iş ilişkilerini kısa zamanda geliştiren FARMAVET, bugün 20 ülkede Farmavet International adıyla kendi ürettiği yem katkılarını müşterilerine sunmaktadır. Ürünlerin kullanım alanları büyükbaş, kanatlı, domuz, at, balık ve su ürünleri, pet hayvanları ve arı yetiştiricliği olarak sıralanabilir.

Farmavet International olarak, biz Dünya’nın neresinde olursak olalım, hayvan beslemesinde oynadığımız rolün önemini biliyoruz. Başarımızın, hayvanların sağlığına, doğal çevrenin korunmasına ve insan sağlığına katkı sağlayacağını bilerek hayvanların en etkin ve doğru içerikle beslenmesine katkı sağlıyoruz. 
Misyonumuz:

Ar&Ge sürecini başarıyla tamamlayan hayvan sağlığı ve beslenmesi ürünlerini, Dünya standartlarında üretip, tüketicilerin ve bilimin kullanımına sunmaktır. 


Vizyonumuz: 

Dünya’nın en büyük kapasiteli ve en kaliteli yem ve su katkıları tesislerini kurmak ve bu bilime gönül vermiş bilim insanlarını bünyesinde tutup her geçen gün kendi ürettiği ürünlere bir yenisini daha ekleyerek inovasyon ve Ar&Ge’de de sektör birincisi olmaktır. 
Değerlerimiz 7 temele dayanır:

Yüksek kalite odaklı olmak,
Güvenilirlik,
Yenilikçilik,
Müşteri Odaklılık,
Çevreye Saygı,
İnsana Değer Vermek,
Bilime inanmak.


Sorumluluğumuz bilimsel gerçeklerden ödün vermemektir. 

Farmavet International tüm dünyadaki yem fabrikalarına, işlenmiş et üretim tesislerine, hayvan yetiştiricilerine ve veteriner kliniklerine ürettiği ürünleri tedarik etmekle kalmayıp, bilimin en yakın takipçisi olarak, güncel gelişmelerden tüketicilerini haberdar etmeyi bir görev olarak üstlenmiştir. 
Her çeşit ticari hayvan için en kaliteli yem ve su katkılarını doğa dostu yöntemlerle üreterek yarattığı yaklaşık 30 yıllık bu geleneği korumaktadır.  
    
Ürettiği yüksek kaliteli ürünlerle Bilim - Sağlık - Değer zincirinin önemli bir halkası olması Farmavet International’ı  motive etmektedir. Ortadoğu, Asya, Avrupa, Afrika, Amerika Kıtaları ve Okyanusya’da önde gelen bir yem ve su katkıları firması olmak şirketin temel hedeflerindendir.   

Bu sebeple; Farmavet International  1990’lı yılların ortasından beri ulusal ve uluslar arası seminer ve sempozyumlar düzenlemektedir. 
Farmavet, ilgili bölümlerde lisans, yüksek lisans veya doktora eğitimi alan öğrencileri stajyer olarak kabul edip bünyesinde yetiştirir.
Farmavet, sivil toplum örgütlerine maddi ve manevi destek olmayı görev edinmiştir. 

Araştırma - Geliştirme 


Değer katmanın yolunun üretmekten geçtiğine inanan bir ekibe sahip Farmavet International, ürünlerini kendi bünyesinde olan Farmavet Bilimsel Çalışma Grubu'nun laboratuar ve/veya saha denemeleri gibi Ar & Ge çalışmaları sonucu pazara sunar. 
Farmavet International, araştırma ve geliştirme yapan bir şirket olmanın hem haklı gururunu yaşamakta, hem de sağladığı artı değeri tüketicilerle paylaşırken ürünlerinin bilimsel olarak arkasında durabiliyor olmanın verdiği güveni ve gücü hissetmektedir. 

Bir FARMAVET ürünü Ar & Ge aşamasından kullanıcıya 5 adımda ulaşıyor:
 
          1- Sektörde güncel bir sorun veya eksik noktanın belirlenmesi
          2- Farmavet Bilimsel Çalışma Grubu'nun yeni formüller geliştirmesi
          3- Sektör temsilcilerinin bu yeni ürünün üretiminin ne ölçüde yararlı olduğunu tartışması
          4- Yeni formüllerle üretilen ürünlerin, üniversitelerde denenmesinin sağlanması
          5- Yeni ürünlerin Farmavet International pazarlama ekibi tarafından sektöre sunulması
Copyright 2011 | Tüm Hakları Farmavet Yem Katkıları'na aittir.
E-Bültenimize kayıt olun :