MOLDİFARM LİKİT

MOLD İNHİBİTÖRÜ
İçme sularından gelebilecek küf mantarlarının üremelerini durduran ve oluşması muhtemel toksikasyon problemlerini ortadan kaldıran geniş spektrumlu mold inhibitörüdür.
 
MOLDIFARMÒ LİKİT’in aktif olarak bileşiminde;
Propiyonik asit, Amonyum propiyonat, Formik asit, Laktik asit, Asetik asit, Sorbik asit, Askorbik asit, Sitrik asit, Mono ve digliserit, Propilen glikol bulunur.
 
AVANTAJLARI VE FAYDALARI:
Kanatlıların en önemli sorunlarından biri olan İÇME SULARINDAN gelecek KÜF MANTARLARININ üremeleri sonucu içme suları ile hayvanlar tarafından alınması ile yaşanan TOKSİKASYON problemleridir. Zira su ortamlarında küf mantarlarının ve bilhassa Aspergillius Fumigatus ve Aspergillius Flavus’un üreyebilmeleri için ISI-IŞIK-NEM ve OKSİJEN gibi uygun ortam mevcuttur. Üreyen bu küf mantarlarının hayvanlar tarafından alınması ile toksikasyon kaçınılmaz hale gelmektedir. MOLDİFARM LİKİT’in içme sularına katılımıyla burada oluşabilecek asidite ortamının artmasıyla pH’nın düşmesi sonucu küf mantarlarının üremeleri durmakta ve sonuç olarak hayvanların temiz ve sağlıklı su içmeleri sağlanmaktadır. Damızlıklarda, broylerlerde, yumurta tavuklarında ve hindilerde MOLDİFARM LİKİT ilk günden itibaren kesim gününe (yumurtacılarda çıkıma) kadar haftanın 4–5 günü sürekli kullanılmalıdır. Bu uygulama sonunda hayvanların gerek performasında gerekse verimlilik paylarındaki artış açık olarak görülecektir.
 
 
 
MOLDİFARM LİKİT KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU:
 
 
MOLDİFARM LİKİT
DAMIZLIKLARDA
1 ton içme suyuna 500 cc-1000 cc
BROYLERDE
1 ton içme suyuna 500 cc- 1000 cc
YUMURTA TAVUKLARINDA
1 ton içme suyuna 500 cc- 1000 cc
HİNDİLERDE
1 ton içme suyuna 500 cc-1000 cc
 
Yukarıda belirtilen dozajda haftada 4-5 gün süreyle verilmesi uygundur.
 
%12 nem         0,3-1,6 ml / ton
%12-15 nem    0,6-0,8 ml / ton
%17 nem         0,8-1,0 ml / ton
 
Sunum Şekli:
MOLDİFARM LİKİT 5 ve 25 Lt’lik plastik bidonlardadır.
Copyright 2011 | Tüm Hakları Farmavet Yem Katkıları'na aittir.
E-Bültenimize kayıt olun :