OXİFARM LİKİT

OXIFARM® LİKİT (-2, -3) veya LİKİT (-1) PLUS formu Rendering tesislerinde antioksidan olarak kullanılır. Et-kemik unu, balık unu, kan unu ve tavuk unu gibi yan ürünlerin elde edildiği bu tesislerde OXIFARMÒ LİKİT (-2, -3) veya LİKİT (-1) PLUSkaynatma kazanından önce ve sonra kullanılabilir.
UYGULAMA ŞEKLİ VE DOZAJI:
Likit formda antioksidanların Rendering tesislerinde kaynatma kazanından önce kullanılması tavsiye edilmektedir. Fakat şüphe götürmez bir gerçek olarak bilinen odur ki , kaynatma kazanından önce kullanılan antioksidanların bir kısmı bu yüksek sıcaklıklara dayanamayıp yıkımlanabilmektedir. Bu yüzdendir ki biz ürünümüzün Rendering’te kullanılırken kaynatma kazanından önce veya sonra kullanılmasına göre dozajlamaya dikkat edilmesi gerektiğini belirtmekteyiz.
OXIFARM® DRY (-2, -3) veya DRY (-1) PLUS: Hayvan yemlerinde 125 g/ton ,Oksidasyona duyarlı yem hammaddelerinde 100 – 1000 g/tona
OXIFARM® LİKİT (-2, -3) veya LİKİT (-1) PLUS: Hayvan yemlerine 80-100 g/ton (yağa katılarak ilavesi önerilir)                                 Oksidasyona duyarlı yem hammaddelerinde ise 80-700 g/tona
OXIFARM® LİKİT (-2, -3) veya LİKİT (-1) PLUS; direkt hayvan yemlerini oksidasyondan korumak amacıyla kullanıldığında yağa katılarak kullanılması önerilir . Buna göre yemin içerdiği yağ oranı dikkate alınarak ton yağa katılması gerekenOXIFARM Ò LİKİT (-2, -3) miktarı hesaplanabilir.
OXIFARM® LİKİT (-2, -3) veya LİKİT (-1) PLUS; Rendering tesislerinde ise ortalama tona minimum 1-1.5 kg. (ürünün kaynatma kazanından önce ya da sonra kullanılmasına bağlı olarak) katılarak kullanılır.
OXIFARM®LİKİT (-2, -3) ve LİKİT (-1) PLUS, Rendering tesislerinde 250 °C’lere varabilecek ısıya karşı oksidasyonu önleyebilecek şekilde formüle ve doze edilmiştir.
Sunum Şekli:
 

OXIFARM® LİKİT ve LİKİT PLUS 25 Kg.lık plastik bidonlardadır.

Copyright 2011 | Tüm Hakları Farmavet Yem Katkıları'na aittir.
E-Bültenimize kayıt olun :